Kalendarium wzlotów i upadków
Jesienią 2016 r. nasze piosenki po raz pierwszy poszły w świat, m.in. dzięki Akademii Rozrywki w radiowej Trójce. Były to utwory „Miłość niestała” oraz „Jest ich trzech” (do posłuchania w dziale Ponderabilia->Nagrania.
14 lutego 2017 r. w poznańskim klubie Cafe Dylemat odbyła się premiera naszego pierwszego programu pt. „Benefis” (aktualnie „Czyj ten benefis?”). Szczegóły o tym spektaklu znajdziecie w dziale CO JEST GRANE.
W marcu 2017 r. w świat poszedł „Podkoziołek” i po raz kolejny zabrzmieliśmy w ogólnopolskich i poznańskich mediach.
W listopadzie 2017 r. zaprezentowaliśmy światu (mieszkańcy Drogi Mlecznej oraz Galaktyki Andromedy mieli również pełny dostęp) nasz pierwszy klip – „Bież do Jeżyc” – napisany specjalnie na akcję „I love Jeżyce”. Słowa napisał Bartek oraz Robert Ziarkowski (pomysłodawca akcji), muzykę ułożył Przemek (do obejrzenia w dziale Ponderabilia->Filmy).
W listopadzie 2017 r. zdobyliśmy I miejsce na 33. Ostrołęckich Spotkaniach z Piosenką Kabaretową OSPA dla najlepszego wykonawcy konkursu interpretacji piosenki kabaretowej. Nagrodę otrzymaliśmy od SAWPu, a śpiewaliśmy wtedy „Na Kaponierze” i „Za darmo”.
W lutym i marcu 2018 r. wzięliśmy udział w ćwierćfinałach (w Warszawie) i półfinałach (w Bytomiu) do PAKI. Konkurs był dla nas pasmem wzlotów i upadków. Ćwierćfinały poszły świetnie, półfinały gorzej, ale zakwalifikowano nas do konkursu piosenki w ramach Finałów PAKI, gdzie piosenka „Na Kaponierze” (z jedynym Mazurkiem na pianinie) zdobyła II Miejsce.
13. października 2018 r. w poznańskim Domu Kultury „Jędruś” miała miejsce premiera naszego drugiego programu – spektaklu „ZIELONY BAtaLiONIK czyli kabaret na froncie”, w którym sięgnęliśmy do początków polskiego kabaretu i polskiej piosenki. Szczegóły o tym spektaklu znajdziecie w dziale CO JEST GRANE.
W listopadzie 2018 r. zdobyliśmy II miejsce na 34. Ostrołęckich Spotkaniach z Piosenką Kabaretową OSPA za piosenki „Brzydki song” i „Ballada o smogu”, a Dominika wyróżnienie w kategorii interpretacji piosenki kabaretowej za utwory „Moja siostra Zula” i „Zrewiduj mnie”.
1. kwietnia 2019 r. w Teatrze Animacji odbył się uroczysty 50. Wieczór z Piosenką Nieobojętną. Oprócz pełnej sali widzów, udało się zgromadzić wielu artystów, którzy przez pięć lat pojawiali się na scenie Wieczorów (relacje z tego wydarzenie znajdziecie w dziale Ponderabilia->Filmy i Ponderabilia->Zdjęcia).
12-14 kwietnia 2019 r. odbyły się finały 35. PAKI, w których wzięliśmy czynny udział. Nie wzięliśmy wprawdzie zbyt czynnego udziału w werdykcie, ale za to recenzje naszego programu były ho ho i jeszcze jeszcze!
3. czerwca 2019 r. miała miejsce premiera specjalnego programu pt. I Przegląd Piosenki Prawdziwej „Zakazane piosenki”, czyli nasze interpretacje utworów, które śpiewane były podczas słynnego przeglądu w sierpniu 1981 w gdańskiej hali „Olivia”.
10. października 2019 r. odbyła się premiera spektaklu „Uczta szyderców: Uczta 1. – dopiero budujemy”, który to spektakl w zamierzeniu jest początkiem cyklu, który współtworzymy z Teatrem Animacji. Szczegóły o tym projekcie znajdziecie w dziale CO JEST GRANE.
30. listopada 2019 r. miała miejsce premiera spektaklu „Cyrk przyjechał” z naszym udziałem. Spektakl reżyserował Krzysztof Deszczyński (jednocześnie autor scenariusza), a oprócz nas na scenie wystąpili: Marcin Samolczyk, Piotr Wiza i Overdue Girls.
Szczegóły o tym projekcie znajdziecie w dziale CO JEST GRANE.
W marcu 2020 niespodziewanie dołączył do nas obywatel z zagranicy o pseudonimie CoVid. Współpraca od początku nie układała się najlepiej, czego skutkiem było przeniesienie naszych działań do sieci. Zamiast Wieczorów z Piosenką Nieobojętną pojawił się więc Kryzys, a zamiast koncertów – internetowy Kryzysowy Dom Kultury (patrz: dział Ponderabilia->Filmy).